Ottomans
-
Clarington PC4840508 Oversized Accent Ottoman
(Ottomans)Why choose between classic comfort and modern design? This oversized accent ottoman welcomes day-to-day relaxation in style. Its dimensional, menswear-inspired upholstery brings a designer touch to the easygoing silhouette. Gear up for game night or settle in to stream your favorite show—this ottoman is an ideal supporting character for your existing sectional or sofa.
$259.95
$439.95
Save $180.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Clarington |
| Style | Contemporary |
| Color Group | Grey |
| Manufacturer Color | Greystone |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| Storage | No |
| Additional Information |
• Corner-blocked frame • Firmly cushioned • High-quality foam cushion wrapped in poly fiber • Polyester upholstery • Exposed feet with faux wood finish • Minor assembly (simply attach legs) |
| DIMENSIONS | |
| Width | 40 inch(es) / 101.6 cm |
| Height | 20 inch(es) / 50.8 cm |
| Depth | 40 inch(es) / 101.6 cm |
| Weight | 38.01 lb(s) / 17.24 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 39 inch(es) / 99.06 cm |
| Height | 17 inch(es) / 43.18 cm |
| Depth | 39 inch(es) / 99.06 cm |
| Weight | 39.99 lb(s) / 18.14 kg |
| Volume | 15.41 cu. ft. / 0.44 cu. m. |
| WARRANTY | |
| Warranty | 365 days |
| UPC | |
| UPC# | 24052935363 |
-
$3,169.95
Save $1,320.00
$1,849.95
Midnight-Madness 98105S7 3 pc Double Chaise Sectional
(Sectionals - Stationary)Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this double chaise sectional takes cozy and inviting to a higher + More
-
$2,379.95
Save $990.00
$1,389.95
Next Move PCU1210015 Power Reclining Sofa with Adjustable Headrest
(Sofas - Power Recline)Prepare to be moved. This power reclining sofa combines sleek modern design with all the soothing features + More
-
$4,099.95
Save $1,710.00
$2,389.95
5Z-Comfort PCU1090018 Power Reclining Loveseat with Console and Adjustable Headrest
(Loveseats - Power Recline)Masterfully blend high style and must-have comfort with this power reclining loveseat. Its clean, + More
-
Laid-back luxury meets neutral practicality in this seating package. Taking its cues from contemporary + More
-
This entertainment center is sure to win your heart with its daring designer take on modern rustic. Its + More
-
Why choose between classic comfort and modern design? This recliner welcomes day-to-day relaxation in style. + More
-
$2,499.95
Save $1,040.00
$1,459.95
Clarington PC48405S1 3 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)Why choose between classic comfort and modern design? This sectional with chaise welcomes day-to-day + More
-
$2,499.95
Save $1,040.00
$1,459.95
Clarington PC48405S2 3 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)Why choose between classic comfort and modern design? This sectional with chaise welcomes day-to-day + More
-
$2,259.95
Save $940.00
$1,319.95
Clarington PC48405S3 3 pc Sectional with Double Chaise
(Sectionals - Stationary)Why choose between classic comfort and modern design? This sectional with double chaise welcomes day-to-day + More
-
$2,999.95
Save $1,250.00
$1,749.95
Clarington PC48405S5 3 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Why choose between classic comfort and modern design? This sleeper sectional with chaise welcomes day-to-day + More
-
$2,999.95
Save $1,250.00
$1,749.95
Clarington PC48405S6 3 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Why choose between classic comfort and modern design? This sleeper sectional with chaise welcomes day-to-day + More
-
$2,759.95
Save $1,150.00
$1,609.95
Clarington PC48405S7 3 pc Sleeper Sectional with Double Chaise
(Sleepers - Sectionals)Why choose between classic comfort and modern design? This sleeper sectional with double chaise welcomes + More
